Messukylän Työväenyhdistyksen uusi johtokunta vuodelle 2018

Etusivu

Messukylän Työväenyhdistys piti sääntömääräisen syyskokouksensa 28.11.2017. Toimintavuosi puhutti paikalle saapuneita MTY:n jäseniä. Pääkeskustelunaiheita olivat mm. Tampereen kaupungin talousarvio vuodelle 2018, kevään kuntavaalit sekä Messukylän Työväentalon ja yhdistyksen ajankohtaiset asiat. Yhdistyksen toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2018 hyväksyttiin. Lisäksi tehtiin luottamushenkilövalintoja : valittiin johtokunnan jäsenet vuodelle 2018 sekä yhdistyksen ehdokkaat Messukylän Työväentalon hallitukseen. Kaikki valinnat tehtiin yksimielisesti.

 

Messukylän Työväenyhdistyksen uusi johtokunta vuodelle 2018 :

 

Aila Dündar- Järvinen, puheenjohtaja & jäsenasioiden hoitaja & tiedottaja & kotisivut

Helena Nieminen, varapuheenjohtaja

Sirkku Lahtia, sihteeri

Pertti Kärkkäinen, taloudenhoitaja

Timo Hannula

Kari Vuorinen 

Leo Siiskonen

Tuula Pohjola

Tero Mattila

Sari Nieminen

Jarkko Lumio

 

 

Kommentoi